MapRaid/Bezpieczny przejazd: Różnice pomiędzy wersjami Wyświetl historię

Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 128: Linia 128:
'''Przed przystąpieniem do działania, koniecznie przeczytaj [https://docs.google.com/document/d/1fDBu2XxE0WSlXkLg1VVoIU6PnUJJn6YgUuYK3k-Qf54/edit?usp=sharing tę instrukcję].''' Wyjaśnia ona w sposób szczegółowy, jakie czynności należy wykonać i co trzeba sprawdzić przy każdym przejeździe kolejowym. Poniżej skrócone zasady:
'''Przed przystąpieniem do działania, koniecznie przeczytaj [https://docs.google.com/document/d/1fDBu2XxE0WSlXkLg1VVoIU6PnUJJn6YgUuYK3k-Qf54/edit?usp=sharing tę instrukcję].''' Wyjaśnia ona w sposób szczegółowy, jakie czynności należy wykonać i co trzeba sprawdzić przy każdym przejeździe kolejowym. Poniżej skrócone zasady:
# W przypadku przejazdów kolejowych jedno i dwutorowych, symbole przejazdu dodajemy w niewielkiej odległości od węzła połączeniowego droga/tor.
# W przypadku przejazdów kolejowych jedno i dwutorowych, symbole przejazdu dodajemy w niewielkiej odległości od węzła połączeniowego droga/tor.
W przypadku przejazdów wielotorowych dodajemy symbole w skrajniach torów - w przypadku przejazdu chronionego w miejscu ustawienia szlabanów. Symbole należy umieścić w osi jezdni. Pamiętaj o zablokowaniu ikonek przejazdów na L2, jeśli Twój poziom na to pozwala.  
# W przypadku przejazdów wielotorowych dodajemy symbole w skrajniach torów - w przypadku przejazdu chronionego w miejscu ustawienia szlabanów. Symbole należy umieścić w osi jezdni. Pamiętaj o zablokowaniu ikonek przejazdów na L2, jeśli Twój poziom na to pozwala.  
# w przypadku dróg jednokierunkowych dodajemy tylko jeden symbol przejazdu.
# w przypadku dróg jednokierunkowych dodajemy tylko jeden symbol przejazdu.
# dodany symbol automatycznie blokuje możliwość edycji na poziom zgodny z poziomem edytora oraz automatycznie podnosi ten poziom wraz z awansowaniem edytora.
# dodany symbol automatycznie blokuje możliwość edycji na poziom zgodny z poziomem edytora oraz automatycznie podnosi ten poziom wraz z awansowaniem edytora.

Wersja z 06:42, 16 maj 2020

Home HomeAplikacja AplikacjaEdytowanie EdytowanieSpołeczność SpołecznośćPomoc Pomoc

Zapisy

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zapisy zostały zakończone.

Czas trwania

25 maja - 5 czerwca 2020 roku

Obszar Nalotu

Polska

Organizatorzy

Organizatorzy MapRaid! Bezpieczny przejazd
Główny organizator: Marcin_S (PM)  
Nazwa (ranga) Rola w nalocie Komentarz
TWBudrys(4) [PM]  Skryba Wazeopedii
Lukasz(6) [PM] 
Mousepl(6) [PM] 
Marcin_S(6) [PM] 
mareku188(6) [PM] 
luc45z(5) [PM] 


Uczestnicy

Grupy

Obszary działania zostały podzielone na cztery grupy. Poniższa tabela przedstawia przynależność poszczególnych województw do każdej z nich.

Numer porządkowy grupy Województwa Koordynator grupy
1 wielkopolskie, łódzkie, dolnośląskie, podlaskie Lukasz (PM)  
2 śląskie, kujawsko-pomorskie, małopolskie luc45z (PM)  
3 lubuskie, zachodniopomorskie, pomorskie mazowieckie Marcin_S (PM)  
4 warmińsko-mazurskie, opolskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie mareku188 (PM)  

Lista uczestników

Uczestnicy MapRaid zostali podzieleni na cztery grupy. Poniższa tabela przedstawia przynależność zarejestrowanych uczestników do każdej z nich.

Uczestnicy MapRaid! Bezpieczny przejazd
Nazwa (ranga) Grupa Komentarz
Falcon4Tech(3) [PM]  1
tomaszb67(2) [PM]  1
jaskch(2) [PM]  1
Lukasz(6) [PM]  1
Vooytek(3) [PM]  1
TCholewa(6) [PM]  1
jarekbis(3) [PM]  1
Sosnaone(3) [PM]  1
fclolki(3) [PM]  1
GLadi83(5) [PM]  2
Awar1965(4) [PM]  2
AdamKrawczyk74(2) [PM]  2
JacekNKoziol(2) [PM]  2
niemiec92(3) [PM]  2
Jacek2000(6) [PM]  2
mactryb(2) [PM]  2
zdzisk(5) [PM]  2
jarkaz(6) [PM]  2
piotrek-pete(3) [PM]  3
Amokkpol(2) [PM]  3
Mistraz(3) [PM]  3
omacek(5) [PM]  3
Foobarbaz_pl(1) [PM]  3
Marcel996(4) [PM]  3
glusz(3) [PM]  3
noobek(6) [PM]  3
John_py(2) [PM]  4
TWBudrys(4) [PM]  4
mareku188(6) [PM]  4
luc45z(5) [PM]  4
gandalik543(4) [PM]  4
mdymek(3) [PM]  4
Blix95(1) [PM]  4
Marcin_S(6) [PM]  4
mousepl(6) [PM]  4


Cele MapRaid

Cele główne

  1. Weryfikacja i dodawanie przejazdów kolejowych
  2. Sprawdzenie, czy wszystkie przejazdy kolejowe tworzą węzeł droga/tory na mapie

Informacje ogólne

MapRaid jest wspólnym działaniem edytorów biorących w nim udział, mającym na celu poprawę jakości mapy Waze zgodnie z wyznaczonymi celami. MapRaid nie jest wyścigiem - liczy się jakość edycji a nie ich ilość. W czasie MapRaid edycje będą kontrolowane przez doświadczonych edytorów, którzy w przypadku stwierdzenia błędnych edycji, tj. niezgodnych z zasadami edycji w Polsce będą się kontaktować z ich autorami w celu wyjaśnienia błędów i przeprowadzenia szkolenia. Hurtowe edycje są niedozwolone i w przypadku ich wykrycia edytor może być usunięty z MapRaid. Wszystkie tego typu przypadki będą raportowane do polskich LC celem podjęcia decyzji o ewentualnych dodatkowych sankcjach nakładanych na edytora. Uczestnicy MapRaid będą mieli uprawnienia do edycji na terenie całej Polski, nie ulegną zmianie uprawnienia wynikające z rangi edytora. Organizatorzy mogą zdecydować o podziale uczestników na grupy i zdefiniować dla danej grupy obszar działania i główne cele do realizacji na przydzielonym obszarze.

Komunikacja w czasie MapRaid będzie prowadzona w komunikatorze Slack, w specjalnie otwartym na czas nalotu kanale.

Podstawowe zasady pracy w czasie MapRaid

Ustawienia w panelu warstw

  1. Problemy/Issues - włączone wraz ze wszystkimi opcjami
  2. Miejsca/Places - włączone wraz ze wszystkimi opcjami
  3. Drogi/Roads - włączone wraz ze wszystkimi opcjami z wyłączeniem Numery domów/House Numbers. Koniecznie pamiętajmy o włączeniu warstwy Przejazdy kolejowe.
  4. Komentarze mapy - włączone
  5. Chat WME - włączony (dostępny), warstwa zalogowani edytorzy - włączona
  6. Obszary edytowalne/editable areas - wyłączone

Skrypt ułatwiający rozpoznawanie, czy w danym miejscu aktualnie znajduje się przejazd kolejowy. Dodaje on warstwę Geoportal - przejazdy kolejowe do edytora. Link do skryptu

Jak nanosić obiekty na mapę?

Przed przystąpieniem do działania, koniecznie przeczytaj tę instrukcję. Wyjaśnia ona w sposób szczegółowy, jakie czynności należy wykonać i co trzeba sprawdzić przy każdym przejeździe kolejowym. Poniżej skrócone zasady:

  1. W przypadku przejazdów kolejowych jedno i dwutorowych, symbole przejazdu dodajemy w niewielkiej odległości od węzła połączeniowego droga/tor.
  2. W przypadku przejazdów wielotorowych dodajemy symbole w skrajniach torów - w przypadku przejazdu chronionego w miejscu ustawienia szlabanów. Symbole należy umieścić w osi jezdni. Pamiętaj o zablokowaniu ikonek przejazdów na L2, jeśli Twój poziom na to pozwala.
  3. w przypadku dróg jednokierunkowych dodajemy tylko jeden symbol przejazdu.
  4. dodany symbol automatycznie blokuje możliwość edycji na poziom zgodny z poziomem edytora oraz automatycznie podnosi ten poziom wraz z awansowaniem edytora.
  5. wszystkie nowe przejazdy kolejowe blokujemy na poziom L2, jeśli ranga edytora na to pozwala, aby zapobiec sytuacji opisanej w pkt. powyżej.


Praca z listami

Schemat postępowania z arkuszem

Jak wykonać permalink do węzła tory/droga

Jest to po prostu punkt, gdzie tory oraz droga spotykają się. Zaznaczamy go, a następnie tworzymy permalink. Wklejamy go do kolumny F w arkuszu.

Kiedy używać statusu problem

  1. Podczas beta testów część przejazdów dodaliśmy w swoim zakresie w sposób, który jak się później okazało może powodować problemy. Jeśli zauważysz przejazdy kolejowe dodane jeden na drugim, tak jak na Rys. 13, a poziom blokady przejazdów jest większy niż Twój poziom edycji, to ustaw status problem. W polu uwagi wpisz „przejazd do poprawy”.
  2. Inne sytuacje, których nie przewiduje instrukcja