Gyvenvietės
skyrius peržiūrėtas 2017.03.19 ir yra aktualus.
Gyvenviečių pavadinimų standartai
- Visi gyvenviečių pavadinimai rašomi tik lietuvių kalba ir su lietuviškais rašmenimis.
"Šveplas" tekstas draudžiamas - Visi pavadinimai turi prasidėti didžiąja raide
- Lietuvos administracinių vienetų sutrumpinimai pateikti žemiau. Pirmenybė teikiama seniūnijai (dėl rajonų ir savivaldybių rašymo pasikonsultuokite su CM):
- Administraciniai vienetai: seniūnija, rajonas, savivaldybė
- Sutrumpinimai: sen., r., sav.
- Pasikartojantys gyvenviečių pavadinimai rašomi nurodant sutrumpintą seniūnijos pavadinimą atskiriant jį kableliu su tarpu.
Pvz. Pakalniai, Buivydžių sen.; Pakalniai, Kurklių sen.; Vilnius, Kupiškio sen. - Gyvenviečių pavadinimai, kurie rašomi be rajono ar seniūnijos pavadinimo:
- Didmiesčiai
Pvz. Vilnius, Kaunas - Apskričių, savivaldybių, rajonų ir seniūnijų centrai
Pvz. Rokiškis - Unikalūs gyvenviečių pavadinimai (gyvenvietės vieninteliu tokiu pavadinimu)
Pvz. Miežiškiai, Pakrauglė
- Didmiesčiai
- Jei yra gyvenviečių vienodu pavadinimu toje pačioje seniūnijoje, pasikonsultuokite su CM
- Nors Lietuvoje gyvenvietės skirstomos į miestus, miestelius ir kaimus, tai pavadinimuose nerašoma
Dėl kitų sutrumpinimų skaityti VLKK
Naujų gyvenviečių kūrimas
- Naujas (žemėlapyje dar nenaudotas) gyvenvietes žemėlapyje gali kurti tik 5 ir aukštesnio lygio redaktoriai;
- Žemesnio lygio redaktoriai kelių segmentams gali priskirti tik jau egzistuojančias (anksčiau sukurtas) gyvenvietes;
- Dėl naujos gyvenvietės sukūrimo žemesnio, nei 5 lygio redaktoriai turi užpildyti forumą rankiniu būdu arba skripto pagalba (žr. instrukcijos žemiau)
Naujų gyvenviečių kūrimo instrukcijos
Žemėlapyje galima rasti nemažai vietų, kur kelių segmentai neturi priskirto gyvenvietės pavadinimo. Bandydami priskirti naują pavadinimą, galite gauti klaidos pranešimą "You cannot add cities to this country. Please fix it and try again." Taip yra todėl, kad tokia gyvenvietė žemėlapyje dar neegzistuoja ir Jūs neturite teisių jos sukurti. Tokiu atveju Jūs galite užpildyti prašymą ir tai padaryti galite dviem būdais. Instrukcijos forume
Kelių infrastruktūra
skyrius peržiūrėtas 2017.03.19 ir yra aktualus.
Keliai
Kelių segmentų kryptis
Paprastai visus kelius žemėlapyje mes darome dvikrypčiais. Jei kelias atskirtas plačia žalia veja, jis gali būti perskirtas į du vienkrypčius priešingos krypties kelius, tačiau tokių perskyrimų reikėtų vengti, kadangi tai apsunkina sankryžų braižymą ir balso pranešimus važiuojant tokiomis sankryžomis.
Kelių tinklo sudarymo principai
informacija ruošiama
Kelio tipo parinkimo gairės
Redaguojant kelius žėmėlapyje būtina gerai išmanyti kelio tipo parinkimo įtaką Waze navigacijai - jo parinkimas dažnai skiriasi nuo realybėje esančios dangos tipo ar ženklo. Vadovaujamės taisykle, jog mes kuriame realybę atitinkančius maršrutus.
Mūsų, redaktorių, darbas - žemėlapio konfigūraciją kuo labiau priartinti prie realių sąlygų ir parodyti Waze navigacijai prioritetus bei galimybes skaičiuojant maršrutą. Waze navigacijos darbas - rinkti statistiką, "mokytis" ir parinkti maršrutą išnaudojant parodytas galimybes ir subtilybes.
Jei kyla abejonė leisti ar drausti navigavimą viena ar kita atkarpa, kažkuri atkarpa nepatinka, ar tiesiog vieną gatvę mėgstate labiau nei kitą, jūsų nuomone posūkis ar pravažiavimas turėtų būti uždraustas ar leidžiamas ir pan. - tai nėra priežastis keisti kelio tipą, leisti ar drausti posūkius bei navigavimą.
Nustatydami tipą bei įgalindami manevrus - vadovaujamės tik žemiau pateiktomis taisyklėmis ir KET.
Svarbu: minimalus kelio segmento ilgis - 5 m, esant trumpesniam - Waze ignoruos leidžiamus posūkius jame. Taip pat turėkite omeny, kad GPS paklaida gali siekti 10 ir daugiau metrų, todėl rekomenduojame naudoti ilgesnius (bent 10-15 m) segmentus. Svarbiausia suprantamos ir aiškios balso instrukcijos bei ekrane matoma važiavimo schema, o ne perdėtas detalumas ar grožis.
Žemiau pateikta lentelė nurodo orientacinį kelio tipo parinkimą bendru atveju - tam tikrais atvejais jis skiriasi. Žemiau rasite detaliau aprašytus parinkimo principus.
Kelių tipų aprašymai
Waze žemėlapyje naudojami kelių tipų keliai. Jie skirtstomi į greitkelius, gatves ir kitus važiuojamuosius kelius. Šių sąvokų nereikėtų painioti su kelių eismo taisyklėse vartojamomis sąvokomis.
Bendrąja prasme visi važiuojamieji kelių tipai skirstomi į tranzitinius ir netranzitinius.
Tranzitinis kelio tipas - leidžia įvažiuoti, judėti juo ir išvažiuoti iš jo be maršrutizavimo nuobaudų (penalty). Jis visada yra ilgesnio maršruto sudėdamoji dalis ir gali būti bet kurioje maršruto vietoje. Waze sudaro maršrutą taip, kad jo vidurinėje dalyje niekada neatsirastų netranzitinių tipų.
Netranzitinis kelio tipas - leidžia įvažiuoti ir judėti juo be maršrutizavimo nuobaudų (penalty). Bet išvažiavimui iš netranzitinio tipo nuobauda taikoma visada. Būtent todėl Waze niekada neįtraukia netranzitinių tipų į maršruto vidurį, leidžia jais pradėti ir užbaigti maršrutą. Netranzitiniai tipai yra patogūs naudoti tose teritorijose, kurios turi kelis įvažiavimus/išvažiavimus, bet kur tranzitinis svetimo transporto eismas nėra pageidaujamas.
Kelio tipas tranzito atžvilgiu | Kelio tipas pagal kelių klasifikaciją |
---|---|
Netranzitinis | Stovėjimo aikštelės kelias (Parking Lot Road)
|
Tranzitinis | Automagistralė (Freeway)
|
Plačiau apie kelių tipus ir jų taikymą skaitykite žemiau.
Greitkeliai
Šis kelių tipas sudaro pagrindinį kelių tinklą Lietuvoje ir naudojamas navigacijai dideliais atstumais. Waze greitkeliais laiko visus kelius su asfalto betono danga. Lietuvoje greitkelio statusą turi ir numeruoti keliai su žvyro danga. Greitkeliai toliau skirstomi į automagistrales, krašto kelius, rajoninius kelius ir rampas.
Automagistralė (Freeway)
Automagistralė (Freeway)
Krašto kelias (Major Highway)
Krašto kelias (Major Highway)
Šio tipo keliams Waze galioja "voratinklio" taisyklė, t.y. keliai turi būti tęstiniai, be pertrūkių - abiejuose galuose turi jungtis su to paties arba aukštesnio lygio - Magistraliniu arba Krašto / Freeway arba Major Highway keliu.
Jei kelias baigiasi žemesnio lygio keliu, veda tik iki gyvenvietės/miesto ir pan., jo lygis taip pat žeminamas.
Išimties tvarka CM gali priimti sprendimą krašto keliui suteikti Automagistralės /Freeway arba Rajono kelio / Minor Highway tipą atsižvelgiant į kelio būklę, greičio ribojimus, maršrutizavimo niuansus. Sprendimas priimamas po bendros diskusijos ir pritarimo.
Rajoninis kelias (Minor Highway)
Rajoninis kelias (Minor Highway)
- Šio tipo keliams galioja "voratinklio" taisyklė, t.y. keliai turi būti tęstiniai, be pertrūkių - abiejuose galuose turi jungtis su to paties arba aukštesnio lygio - Magistraliniu, Krašto arba Rajoniniu / Freeway, Major arba Minor Highway keliu.
- Jei asfaltuotas Rajoninis kelias nors viename gale jungiasi su žemesnio lygio keliu, veda tik per/iki gyvenvietės ir pan. - nustatomas Pagrindinė Gatvė / Primary Street tipas.
- Jei Rajoninis kelias su keturženkliu numeriu yra žvyrkelis - nustatomas Gatvė / Street tipas.
Numeriai | Nuotrauka | Aprašymas |
---|---|---|
Rajoninis kelias su asfalto/betono danga, turintis keturženklį numerį. Jame galioja 90 km/h greičio apribojimas nebent kitaip nurodoma kelio ženklinime. |
Rampa (ramp)
Rampa (Ramp)
Naudojamos tik skirtinguose aukščiuose besikertančių greitkelių (Magistraliniams ir Krašto / Freeway ir Major Highway tipo) sujungimams, turintiems greitėjimo/lėtėjimo juostas.
Vienpusio eismo rampos pavadinime įrašomas krypties pavadinimas, koks yra realiame kelio ženkle, atskiriant eilutes | simboliais, pvz.:
A2 | Vilnius | Kaunas
Abipusio eismo rampoms miesto ir gatvės laukeliai paliekami tušti.
Rajoniniai / Minor Highway ir žemesnio lygio keliai sujungiami tiesiogiai be rampų.
Gatvės
Pagrindinė gatvė (primary street)
Pagrindinė gatvė (Primary Street)
Gatvė (street)
Gatvė (Street)
Nuotrauka | Aprašymas | |
---|---|---|
• Keturženklį numerį turintis rajoninis kelias su žvyro/akmenų danga • Mažesnio pralaidumo ir greičio miestų/gyvenviečių gatvės, kurių pagrindinė paskirtis - privažiavimas prie konkretaus adreso |
Kiti važiuojamieji keliai
Bekelė / Neprižiūrimas (Off-road / Not maintained)
Bekelė / Neprižiūrimas (Off-road / Not maintained)
Šis tipas naudojamas keliams be dangos, ypatingai prastos būklės žvyrkeliams, miško keliams, vėžėms ir ten kur normalus lengvasis automobilis nepravažiuos arba pravažiuos ypatingai sunkiai. Įprastai tokie keliai naudojami traktorių, tikrųjų visureigių (4x4), miško technikos. Greideriuojami žvyrkeliai (žvyras yra kad ir kokia, bet kelio danga) po šia kategorija nepatenka. Geros būklės žvyrkeliams bei žvyrkeliams turintiems keturženklį kelio numerį naudojamas street/gatvė tipas, kaip aprašyta aukščiau.
Šis tipas anksčiau buvo vadinamas "Dirt road / 4x4 Trail" ir šiuo metu jo paskirtis yra keičiama. Todėl kol kas jis Waze navigacijoje veikia kaip ir anksčiau, t.y. kartu su Waze kliento varnele "Avoid dirt roads". Jei varnelė nustatyta, kelio tipui įsigalioja papildoma vienos valandos bauda ir klientas pradeda vengti tokių kelių sudarydamas maršrutą dėl pailgėjusio laiko. Nevengs tik tuo atveju, jei paskirties taškas yra šiame kelyje.
bus papildyta, kai įsigalios naujojo tipo draudimai
Stovėjimo aikštelės kelias (parking lot road)
Stovėjimo aikštelės kelias (Parking Lot Road)
Šis kelio tipas naudojamas tik stovėjimo aikštelių teritorijose prie parduotuvių, prekybos centrų, degalinių ir panašiai. Jis būtinai turi būti naudojamas kartu su stovėjimo aikštelės objektu (Parking Lot).
Kai kurios stovėjimo aikštelės turi kelis įvažiavimus/išvažiavimus ir gali būti patrauklios, kad naudoti jas spūsčių aplenkimui. Tai nėra rekomenduojamas būdas pasufleruoti Waze, kaip aplekti spūstis ir jis nėra skatinamas. Stovėjimo aikštelės tipo konvertavimas į tranzitinį tipą leidžiamas tik išimtiniais atvejais ir po suderinimo su šalies žemėlapio kuratorias ir bendruomenės koordinatoriais ir tik, jei testavimo metu bus įrodyta, jog tai tikrai teigiamai paveikia maršrutizaciją piko valandomis.
Svarbu:
- Tai nėra tranzitinis kelio tipas
- Waze klientas neatvaizduoja spūsčių stovėjimo aikštelių keliuose
- Waze klientas nerodo stovėjimo aikštelių keliams priskirtų pavadinimų
Privatus kelias (Private road)
Privatus kelias (Private road)
Šis kelio tipas naudojamas gyvenamųjų namų kvartaluose, daugiabučių namų kiemuose, privačiose uždarose teritorijose ir kitur, kur tranzitinis svetimo transporto eismas nėra pageidaujamas.
Svarbu:
- Tai nėra tranzitinis kelio tipas
- Waze klientas neatvaizduoja spūsčių privačiuose keliuose
- Waze klientas nerodo privatiems keliams priskirtų pavadinimų
Perkėla (Ferry)
informacija ruošiama
Neskirti važiuoti (Non-drivable)
Pėsčiųjų takas, pėsčiųjų alėja, laiptai, geležinkelis, kilimo/tūpimo takas - visi šie tipai kuriami tik kaip dekoratyviniai elementai, stambesni orientyrai, tik vizualinę reikšmę turintys objektai (pvz. parkuose, pėsčiųjų alėjos ir pan.).
Waze yra motorinių transporto priemonių (kelių) navigacija, todėl visų šaligatvių ir pramintų takelių žymėti tikrai nereikia - tokia praktika tik bereikalingai apkrautų tiek pačią navigaciją, tiek įneštų chaoso į žemėlapį, taip pat didėtų įvairių klaidų tikimybė.
Žiedinė sankryža (Roundabout)
Žiedinė sankryža (arba žiedas) - specialiu kelio ženklu pažymėtas kelių susikirtimas, kur eismas vyksta ratu rodyklių nurodyta kryptimi.
Žiedinių sankryžų pavadinimai
Žiedinių sankryžų kelių segmentams pavadinimai (nei pagrindinis, nei alternatyvus) nėra suteikiami.
Žiedinės sankryžos kelio tipo parinkimas
Tai visiškai normalu, jei žiedinėje sankryžoje susikerta skirtingu tipų keliai. Tokiu atveju yra ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą kelio tipą pačios žiedinės sankryžos segmentams, kad išvengti maršrutizavimo baudų (penalty) įtakojančių maršruto parinkimą.
Žiedinei sankryžai taikomas toks pat kelio tipas, kaip dviejų aukščiausio tipo prijungtų kelių. Jei nėra dviejų vienodu aukščiausio tipo kelių, tuomet taikomas antras nuo aukščiausio tipas
Taip pat:
- Jei tas pats kelias įeina į žiedą ir išeina iš jo, laikykite, jog prie žiedo jungiasi du atskiri keliai
- Jei kelias(iai) prie žiedo jungiasi dviem atskirais vienkrypčiais segmentais, tokių segmentų poras skaičiuokite kaip vieną kelią
- Jei kelias prie žiedo jungiasi per rampos tipą, sprendimui priimti vertinkite to kelio tipą, o ne rampą.
Kameros (radarai)
informacija dar nepilna ir yra ruošiama
Waze galima naudoti kelių tipų vairuotojų kontrolės įrenginius. Kiekvienas tipas turi savo paskirtį. Žemiau lentelėje pateikiamas tipų paaiškinimas.
Sankryžos (junction box)
informacija ruošiama
Vietos (Places)
skyrius peržiūrėtas 2017.03.19 ir yra aktualus.
Vietovių objektai (toliau tiesiog Vietos) yra Waze paieškoje randami paskirties taškai, į kuriuos Waze gali naviguoti. Kituose navigatoriuose Jūs galite sutikti sąvoką POI (Point of Interest).
Vietų tipai ir savybės
Taškinės vietos (point) žemėlapio redaktoriuje yra vaizduojamos kaip taškai. Kliento programoje jos nevaizduojamos niekaip. Taškinės vietos padeda vairuotojams surasti objektus, kurių nėra kitose paieškos sistemose. Taip pat tokios vietos leidžia patikslinti objekto koordinates, kai kitose paieškos sistemos jos yra nepakankamai tikslios.
Taškinės vietos žemėlapyje žymimos tokiais simboliais:
- pakeista, bet neišsaugota vieta
- vieta, kuriai reikia patvirtinimo
Sritys (area) tiek žemėlapio redaktoriuje, tiek kliento programoje vaizduojamos kaip daugiakampiai. Kad sritis būtų matoma kliento programoje, jos plotas turi būti ne mažesnis kaip 500 kv. m
Sritys žymimos įvairios geometrijos daugiakampiais.
Gyvenamosios vietos (residential) Tai yra tiek taškinės vietos, tiek srities savybė arba nustatymas. Šis nustatymas naudojamos vairuotojų, kad pažymėti savo gyvenamąją vietą. Jis tuo pačiu apsaugo privatumą, nes nerodo vietos objekto sukūrusio redaktoriaus vartotojo vardo.
Gyvenamosios vietos žemėlapyje žymimos tokiais simboliais:
Vietų kūrimo standartai
Taškas ar sritis ?
Redaktoriuje kiekvienai pagrindinei vietos kategorijai (išskyrus Stovėjimo aikšteles) galima pasirinkti vietos tipą.
Kokį Vietos tipą pasirinkti, žiūrėkite išskleidžiamoje lentelėje žemiau.
Pagrindinė kategorija | Sub-kategorija | Tipas | IšplėstiKomentarai |
---|
Standartai pagal kategorijas
Stovėjimo aikštelės
Žymime tik didesnes stovėjimo aikšteles, kuriose yra atskiras eismas bei įvažiavimas į jas.
Stovėjimo aikštelių (Angl. Parking Lot) pavadinimą paliekame tuščią (pvz. Žemėlapyje galima rasti aikštelių, pavadintų P raide. Tai yra taisytina klaida). Artėjant prie tikslo su navigacija, programėlė rodo P ikonas žemėlapyje ten, kur pažymėtos stovėjimo aikštelės.
Stovėjimo vietų gatvėje nežymime visai.
Degalinės
informacija ruošiama
Gamtos objektai
Girios / Miškai / Parkai
- Girioms/miškams gyvenvietės nenurodome;
- Parkams galima nurodyti gyvenvietę, jei parkas visas akivaizdžiai yra miesto ribose. Priešingu atveju gyvenvietės nenurodome;
- Jei miškas, giria ar parkas turi oficialų pavadinimą, naujam objektui jį nurodyti būtina. Jau egzistuojantiems objektams pavadinimą suteikti (jei toks yra) labai rekomenduojama;
- Оficialų pavadinimą turintys miškai, parkai, girios bei kiti vientisi žalių plotų masyvai be oficialaus pavadinimo piešiami kaip vientisi objektai, neskaidant jų į dalis;
- Miško keliukas nėra laikomas pakankama priežastimi skaidyti žalius plotus į atskirus objektus;
- Besiribojantys, bet skirtingą pavadinimą turintys objektai piešiami atskirai nepaisant to, kad palydovo nuotraukoje vizualiai jie gali sudaryti vieną masyvą;
- Žali plotai miestuose žymimi kaip miškai, jei jie neturi pavadinimo ir nėra pritaikyti poilsiui gamtoje arba pasivaikščiojimams;
- Parkais miestuose žymimos tik poilsiui gamtoje ir pasivaikščiojimams skirtos vietos (pvz. Ąžuolynas Kaune, Vingio parkas Vilniuje)
Vandens telkiniai
informacija ruošiama
Salos
informacija ruošiama
Pavadinimų standartai
Vietų pavadinimams aprašyti turi būti naudojami tik tikriniai žodžiai. Kaip alternatyvų pavadinimą (alternative name) galima pridėti pavadinimą kita kalba ar kitą plačiai žinomą ir vartojamą (trumpesnį) vietos pavadinimą, kurio gali ieško vartotojai.
Pavyzdžiui:
"Vilniaus Kultūros, Pramogų ir Sporto rūmai" - oficialus pavadinimas
"VRM rūmai" - teisingas, nes tai plačiai žinomas alternatyvus pavadinimas
"kultūrnamis" - blogas, nes vietą taip vadinate nebent tarp draugų, o tokiu pavadinimu navigacijoje vietos kiti neieškos.
Telefonų numerių standartai
Bendru sutarimu nuspręsta telefonų numerius rašyti taikaint tarptautinį Lietuvos kodą:
Numerio tipas | Numerio formatas |
---|---|
Fiksuotas ryšys | +370 X ZZZZZZZ
+370 XX ZZZZZZ +370 XXX ZZZZZ |
Mobilusis ryšys | +370 XXX ZZZZZ |
Papildomi tarpai, skliausteliai, brūkšneliai nerašomi.
Nuotraukų standartai
Nuotraukos turi būti tokios, kad vartotojams būtų lengviau orientuotis atvykstant į paskirties tašką. Vietų nuotraukas įkelkite tik tokias, kokias patys norėtumėte matyti: jose turi aiškiai matytis vietos įėjimas/fasadas ar kiti orientyrai, nuotrauka turi būti ryški ir joje matytis tik tas objektas be pašalinių žmonių, automobilių ar kt. Programa bandys parodyti aktualiausią nuotrauką pagal atvykimo kryptį, paros laiką.
Būkite labai atsargūs ir gerai apgalvokite savo sprendimą pašalinti nuotrauką. Kai nuotrauka yra ištrinta, jos negalima bus atstatyti. Trinkite tik tas nuotraukas, kurios yra neaiškios, labai nekokybiškos, nėra naudingos ir/arba netinkamos (žr. žemiau).
Toliau aprašomos gairės tiek žemėlapio redaktoriui, tiek vartotojui, darančiam nuotraukas.
Nuotraukos turi:
- Rodyti pasirinktos vietos išorę (pvz. pastato fasadą), o ne vidų;
- Būti aiškios ir kokybiškos (ne darytos pro šlapią ar purviną langą, ne iš judančios transporto priemonės ir pan.);
- Būti daromos esant geram apšvietimui arba pakankamam išlaikymui;
- Padėti atskirti norimą vietą nuo kitų šalia esančių.
Keli gerų nuotraukų pavyzdžiai (neapsiribojant tik jais):
- Parduotuvės įėjimo durys su pavadinimu;
- Fasadas arba jo dalis su logotipu;
- Fasadas arba jo dalis nufotografuota kampu, kad pademonstruoti jo padėtį kitų pastatų atžvilgiu;
- Norimo taško vaizdas iš gatvės;
- Dieniniai, naktiniai arba vakariniai vaizdai, jei jie kokybiški ir aiškus ir padeda vairuotojui identifikuoti Vietą.
Nuotraukose draudžiama rodyti:
- Žmonių veidus - bet kokia nuotrauka su visiškai atpažįstamu veidu turi būti pašalinta arba nepatvirtinta;
- Automobilių numerius - bet kokia nuotrauka su matomu valstybinio numerio ženklu turi būti pašalinta arba nepatvirtinta;
- Viską, kas leidžia susieti asmenį su jo buvimo vieta;
- Pornografinio ar seksualinio pobūdžio turinį (arba jo imitavimą), nuogumą ir pan.
Gerų ir blogų nuotraukų pavyzdžiai (Dėmesio! Lentelė su nuotraukomis išskleidžiama!)
Geros | IšplėstiBlogos |
---|
Vietų, pažymėtų adreso numeriu, vizualizacijos kliente gairės
Tikslas - Waze programėlėje parodyti didesnius nei 500 m² pastatus ir jų adresų numerius, kad palengvinti vartotojo navigavimą, ypatingai nepažįstamose vietovėse.
Pastatas, tai: gyvenamasis daugiabutis, fabrikas, sandėlis, garažų masyvas, biurų kompleksas ir pan. Žymimi tik tokie pastatai, kurie neturi bendrinio pavadinimo, kaip "Akropolis", "Mega", "Thomas Philipps" ar k.t. Visais atvejais, jeigu pastatas turi pavadinimą, pirmenybė teikiama jo pavadinimui, o ne adreso numeriui.
Pastatų su adresų numeriais žymėjimo pavyzdys:
Teisingas pastato su adreso numeriu atvaizdavimas žemėlapyje
1. Vizualizacijai reikia:
- "nupiešti" pastato objektą aplink jo plotą. Objekto tipas: "Kita (Other)";
- įvesti pavadinimą: adreso numeris be gatvės pavadinimo. Pvz.: jeigu norime žemėlapyje parodyti pastatą, kurio adresas "Rasytės g. 48, Kaunas", tokiu atveju pastatą įvardiname "48". Adreso lauke nei gatvės, nei namo numerio nenurodome;
- jeigu pastatas nėra didelis ir savyje turi daug adresų (pvz.: 1, 3, 5, 7, 9), tokiu atveju į pavadinimą įrašome "1-9". Jei yra tik keli adresai, juos atskiriame per kablelį, pvz.: "16H, 17B".
2. Šio antro punkto funkcionalumas Waze laikinai išjungtas - NENAUDOTI! Navigacijai iki vietos reikia:
- sukurti "Kita (Other)" tipo objektą kaip tašką (ne plotą), kurį WME reikia "Pakeisti į gyvenamąją vietą (Convert to residential)";
- šiam objektui įrašome reikiamą adresą, pvz.: "Rasytės g. 48, Kaunas";
- "trikampiuką" paslenkame žemėlapyje arčiau to kelio, kuris yra patogiausias privažiuoti prie pastato parkavimo vietos. Paslinkti reikia net ir tais atvejais, jeigu adreso "trikampiukas" išeina už pastato ploto ribų, pvz.:
Vietų kūrimo proceso žingsniai
skyrius peržiūrimas ir bus taisomas.
Vietoms užpildykite ir kitą informaciją, kurią žinote ar galite surasti: adresą, darbo valandas, interneto puslapį, telefoną ir kt.
Jei navigacijoje trūksta gyvenamojo namo adreso ar norite pridėti savo ar draugų namus, sodybas ir kt. taškus, kurie bus aktualūs tik mažam ratui žmonių, žemėlapio redaktoriuje padarykite tai redaguodami namų numerius (pasirinkus gatvę spausti "redaguoti numerius"), o Waze programėlėje pridėkite tarp išsaugotų vietų (Add to Favorites) savo norimu pavadinimu. Naujos vietos išgalvotu pavadinimu žemėlapio redaktoriuje tam nekurkite. |
Vairuotojų pranešimai ir žemėlapio klaidos
skyrius peržiūrimas ir bus taisomas
Atnaujinimų prašymai (UR)
Wazerių praneštos klaidos Waze Map Editor (toliau WME) žymimos geltonais rutuliukais su baltu Wazeriu apskritime ( ).
Paspaudus ant jo iškils toks pranešimo langas, kuriame bus nurodyta:
a) | pranešimo tipas (bendra žemėlapio klaida, neteisinga sankryža, trūksta kelio ir pan.); |
b) | kada buvo pranešta klaida; |
c) | Waze siūloma informacija: |
violetinis kelias žemėlapyje žymimas kaip siūlomas maršrutas vairuotojui | |
žalias kelias žemėlapyje žymimas kaip vairuotojo kelias remiantis GPS signalu | |
d) | pokalbis; |
e) | pokalbio laukelis, kuriame galima diskutuoti apie iškilusias problemas ar tiesiog pasakyti, kad viskas sutvarkyta.
Matomas redaguotojo [slapyvardis(jo lygis) žinutės data] bei jo žinutė. |
f) | žinutės rašymo laukelis; |
g) | uždėjus varnelę gausite visas naujienas susijusias apie šį problemos sprendimą; |
h) | Pasirinkite ką norite daryti su pranešimu: Open - Atidaryta, pranešimas bus atidarytas kol yra laukiama atsakymo ar taisomas. |