Kohad on otsitavad sihtpunktid kaardil. Need sarnanevad nn huvipunktitega, mis on tuttavad teistest enamkasutatavatest GPS-seadmetest.
Kaardikommentaarid pole otsitavad ning need on nähtavad ainult kaardiredaktoris.
Koht e. place
Enne kohtadega tegelemist veendu, et kaardikihtide menüüst oleksid kõik asjakohased kaardikihid sisse lülitatud. Eraldi on võimalik sisse või välja lülitada parklad, elamud ja kõik ülejäänud.
Uue koha lisamine
Paljudel uutel kasutajatel on tekkinud ekslik arvamus, et Waze'i kaart peab välja nägema nagu SimCity või see peab võimalikult täpselt peegeldama ümbruskonda. Tegelikult on aga seda kaarti vaja kasutada enamasti väikese ekraani peal ja autoga sõites ning siis pole aega kaarti pikalt uurida. Sellepärast kehtib ka Waze'i kaardi joonistamisel reegel "mida tühjem kaart, seda parem kaart". Vältida tuleks kaardile suure hulga objektide joonistamist. Selleks on teised kaardid.
Uue koha lisamiseks:
Kategooriat saab hiljem muuta ning menüüs on välja toodud vaid väike valik neist.
Ainult koha muutmisest kaardiuuenduseks (ingl Map Tile Update) ei piisa. Selleks tuleb kas kustutada mõni ebavajalik sõlmpunkt või liigutada segmenti millimeetri võrra, säilitades seejuures tee üldise kuju. |
Punkt või ala?
Kui joonistamisel tekib küsimus, kas Koht on punkt või ala, siis kõige lihtsam on lähtuda järgnevast loogikast. Ala on see hoone, mida on auto aknast kaugele näha ja punkt on mingisugune väike koht, siseruum või virtuaalne hoone osa (sh mõni firma).
Ala on koos nimega kaardil nähtav, punkt ei ole.
Peatumispunkt
Peatumispunkt (ingl stop point) , mis on määratav nii alade kui punktidega, tuleb panna sellisesse kohta, kus autojuht peaks sihtkohta jõudes peatuma. Waze juhatab seejärel segmendini, mis asub füüsiliselt peatumispunktile kõige lähemal.
Seda tuleb kasutada alade puhul ning paikades, kus koht asub teest mõnevõrra eemal ning peatuda tuleb kindlas punktis.
Tähtsamad kohad
Olulised kohad, mida tuleks igal võimalusel kasutada.
Parklad
Parklaks ei märgita platse, mis on tee laiendused (ühel- või kahelpool teed parkimine). Kõik muud parkimisvõimalused tuleb kaardile kanda ning sinna peab minema ka parklatee tüüpi tee. Üldiselt on kasulik suuremad parklad teha väiksemateks loogilisteks osadeks ja need vastavalt nimetada. Parklale nime pannes tuleb jälgida, et see sisaldaks ka nimetust "parkla".
Tanklad
2012.a novembri alguses aktiveeriti Eestis kütusehindade funktsioon.
Selleks, et seda kasutada saaks, peavad olema tanklad õigesti joonistatud. Selleks tuleb sisestada ala parkla, sättida paika piirjooned ja joonistada vähemalt üks parklatee, mis viib tanklasse.
Kohustuslikud andmed tanklale:
- Kategooria - Tankla
- Nimi - Tankla ametlik täispikk nimi, leiab enamasti tankla kodulehelt. Näit. "Premium 7 Tartu Ravila", mitte "63a Ravila tn. A24".
- Alternatiivne nimi - Alates 2015 aprill oleme lisanud alternatiivse nime väljale keti nime. See aitab tanklate otsimisel neid õigesti reastada. Tegu on kavalusega, mille leiutas meie kasutaja Mikk36.
- Bränd - Kui antud tanklaketi brändi ei eksisteeri, siis paluks sellest teada anda foorumis
Gaasitanklad
Gaasitanklad lisada kaardile eraldi punktina. Nimeks tankla nimi ja bränd valida vastavalt kas CNG, LNG või LPG.
Laadimisjaamad
Elektrisõidukite laadimispunktidele (ELMO) hindu ei lisata. Laadimispunktide kategooriaks tuleb panna laadimisjaam, nimeks "ELMO" ning lisada aadress.
Muud kohad
- Rand - lisaks nimele, alternatiivse nime väljale lisada "ujumiskoht"
- Shoppamine - alternatiivse nime väljale tuleb kirjutada keti või emafirma nime lühivariant. Näiteks "Konsum", "Selver" vms
- Mets - üldiselt Eestis metsi ei joonistata ja ei ole ka suurt mõtet 1000ha turbaraba lisada. Kui on mets, millel on nimi, siis see sobib küll
- Saar - saared joonistatakse kohana välja ainult sellisel juhul kui saarel ei ole teid
- Alternatiivsete nime väljal kasutage lisaks eelnevatele julgesti ka järgmisi märksõnu: lõkkekoht, telkimiskoht
NB! Kõigil kohtadel palun täitke ära ka aadressi väljad, siis on võimalik neid eristada ka linnanime järgi, näiteks Tartu Ülikool, Tallinn.